Вимоги до адвокатського запиту, передбачені чинним законодавством.

В адвокатському запиті обов'язково повинні міститися такі реквізити:

 • Дата запиту, дані про адвоката.
 • Назва документа - адвокатський запит.
 • Зазначення органу, підприємства, установи, організації, якому адресується запит.
 • Перелік запитуваної інформації, копій документів.
 • Зворотна адреса і підпис адвоката.
 • До адвокатського запиту повинні додаватися документи, що свідчать про адвокатський статус. Це свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і ордер.
 • Якщо адвокат не планує отримання навмисне відповіді на свій запит, то доцільно додати конверт.

 

Адвокатський запит, який не відповідає перерахованим вище вимогам, може бути залишений без відповіді.

Для отримання необхідної Вам інформації, копій документів, потрібно не тільки правильно сформулювати питання в адвокатському запиті, а й визначити коло адресатів, які можуть надати потрібну Вам інформацію.

Впоратися з цією, не завжди простою для неспеціаліста у праві, завданням щодо отримання потрібної Вам інформації допоможе адвокат Ящук Н.А.


Сфера застосування адвокатського запиту дуже широка.

 • У житловому праві

Клієнт адвоката був власником будинку, в якому був зареєстрований померлий чоловік і на нього нараховувалися комунальні платежі. Для того, щоб зняти померлу особу з реєстрації, житлові служби вимагали свідоцтво про смерть цієї особи. Однак клієнту свідоцтво про смерть не видавали, оскільки він не був родичем померлому. Клієнт був упевнений, що без суду це питання не вирішити і звернувся за допомогою до адвоката Ящук Н.А. Клієнт був завірений адвокатом, що проблему можна вирішити без суду і сплати судових зборів. На адвокатський запит органом реєстрації смерті надано документ, що підтверджує смерь особи. На підставі отриманої адвокатом довідки про смерть особи клієнт зняв з реєстрації померлу особу і, нарешті, скинув із себе тягар оплати комунальних платежів.

 

 • При відшкодуванні моральної шкоди

Після ДТП, до клієнта адвоката був поданий позов про стягнення моральної шкоди, позивач заявляв про те, що звертався за медичною допомогою. Однак, адвокатом був оперативно поданий запит до медичного закладу за місцем реєстрації позивача і було встановлено, що позивач не звертався за медичною допомогою.

 •  У трудовому праві, у встановленні фактичних трудових відносин, коли трудові відносини не були зареєстровані.
 •  В сімейних суперечках.

Отримання документів, що свідчать про участь батька у вихованні дитини або документів, що підтверджують неучасть батька у вихованні дитини.

Якщо Вам потрібно підтвердити будь-яку інформацію, яку Вам не дають, посилаючись на те, що її можна отримати тільки через суд - не вірте словам.

Вихід є, і це адвокатський запит!

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав