Продовження терміну прийняття спадщини. Допомога досвідченого адвоката.

Завдяки допомозі адвоката у спадкових суперечках компанії "Адвокат Ящук і партнери" клієнт продовжив термін на прийняття спадщини і став власником кратири. Дзвоніть і ми Вам неодмінно допоможемо! Ми консультуємо, складаємо всі необхідні документи і представляємо інтереси клієнтів у судах Харкова та Києва.

Телефонуйте 066 29 29 369.
                                           

Державний герб України

"27" травня 2014 р.                                                              

                                                            

Справа №642/3812/14ц

Провадження № 2/642/996/14

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2014 р. Ленінський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді  -  Шрамко Л.Л.,

з участю  секретаря     -Куніциної М.Є.,

з участю представника позивача -   Заруцького Р.М.,

розглянувши в відкритому  судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

Позивачка   звернулася до суду з позовом, просить визначити їй додатковий строк  - 1 місяць - для подання заяви в нотаріальную контору про прийняття спадщини за заповітом після  смерті  матері ОСОБА_5, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1.  

В обґрунтування позовних вимог послалася на те, що мати заповіла дітям - їй - позивачці та двом її сестрам - все своє майно в рівних частках, однак вона не звернулася своєчасно з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, оскільки за короткий час втратила двох близьких людей - мати та брата чоловіка, внаслідок чого перебувала у тяжкому фізичному та психологічному стані, зазнала тяжкої депресії, навіть не могли пересуватися самостійно по квартирі, зверталась з цього приводу до лікаря та проходила лікування.

В судовому засіданні представник позивачки Заруцький Р.М. позов підтримав, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.

Відповідачка ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнала та підтвердила в суді той факт, що позивачка знаходилась в дуже тяжкому фізичному  та психологічному стані після смерті матері та не мала можливості звернутися до нотаріусу. Пояснила, що мати дійсно заповіла квартиру всім трьом донькам, та  ніяких заперечень проти вступу сестри у спадщину вона не має.

Відповідачка ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, про дату та час слухання справи повідомлена належним чином. Подала суду заяву, в якій позов визнала, просила справу розглядати у її відсутності.

Відповідно до ст. 169 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачки.

Суд, вислухавши позивачку, її представника Заруцького Р.М., відповідачку ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Сторони у справі - позивачка ОСОБА_2, відповідачки ОСОБА_3, ОСОБА_4 є доньками ОСОБА_5.

ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що вбачається зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м.Харкова реєстраційної служби Харківського МУЮ, запис №13382.

Відповідно до заповіту, посвідченого державним нотаріусом  2-ї Харківської державної нотаріальної контори Вільховим Р.М.,реєстр. номер 40970, 15.11.2011 року, ОСОБА_5 заповідала своїм дочкам - ОСОБА_2,  ОСОБА_3, ОСОБА_4 в рівних частках все своє майно.

Згідно з витягом КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» № 20749655 30.10.2008 року за ОСОБА_5 зареєстровано право власності на 2-кімнатну квартиру АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.  1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлений строк 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини, протягом цього строку відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно з ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачка є спадкоємицею за заповітом, однак до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері не зверталася.

Як вбачається з амбулаторної карти ОСОБА_2, з 1 березня 2014 року вона проходила лікування у невропатолога з приводу ДЕП  з вестибуляторним, астено-невротичним, іпохондричним синдромами. Скарги на ознаки цього захворювання мали місце з грудня 2013 року, причини хвороби пов'язані з втратою близьких родичів.

Згідно зі ст. ст. 11, 60 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд ухвалює рішення про задоволення позову за наявності законних підстав.

Відповідачі не заперечували проти надання позивачці додаткового строку для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Зазначені причини пропуску строку для звернення з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини суд вважає поважними, тому  позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, слід  визначити позивачці  додатково 1 місяць для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3,4, 10, 11, 60,  174, 212-215 ЦПК України,  ст. ст.  15,16,  1223, 1269- 1272, 1296-1298  ЦК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 для подання заяви до 2-ї Харківської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом після смерті   матері ОСОБА_5, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк -  1 місяць з дня набрання чинності цим рішенням.

Апеляційна скарга на рішення суду  може бути подана до апеляційного суду Харківської області протягом десяти  днів з дня його проголошення, через Ленінський районний суд м.Харкова. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

          Суддя                                                                            Л.Л. Шрамко

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав