Розірвання шлюбу (розлучення) органами РАЦС. Підстави і порядок розірвання шлюбу.

 

Розірвати шлюб можливо органами РАЦС або через суд.

Підстави для розірвання шлюбу органами РАЦС

За спільної згоди подружжя на розірвання шлюбу та відсутності малолітніх дітей, такий шлюб розривається за спільною заявою подружжя до органів РАЦС.

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" в паспорт ставиться відмітка про розірвання шлюбу із зазначенням осіб (прізвищ колишнього подружжя), між якими шлюб розірвано. У більшості випадків допомога юриста при розірванні шлюбу органами РАЦС не потрібна.

Однак не завжди. Наприклад, якщо чоловік або дружина перебувають за межами кордону України або планують виїжджати, хоча і є згода на розірвання шлюбу, то виникають певні труднощі.

Вирішити всі питання з розірванням шлюбу (в тому числі, коли є згода подружжя, але один з подружжя знаходиться або планує перебувати за межами України) і розірвати шлюб допоможе Вам адвокат.

 

Шлюб розривається органами РАЦС за заявою одного з подружжя, якщо другий чоловік:

  • визнаний безвісти зниклим;
  • визнаний недієздатним.

Підстави для розірвання шлюбу через суд

Якщо у Вас є неповнолітня дитина або другий чоловік не дає згоду на розірвання шлюбу, то в таких випадках розлучення можна оформити тільки через суд.

Під час вагітності дружини і до досягнення дитиною одного року від моменту народження розлучення неможливе навіть через суд.

 

Особливості розірвання шлюбу судом на підставі спільної заяви подружжя, яке має дітей. Тобто. розірвання шлюбу за обопільною згодою подружжя в порядку ст.109 Сімейного кодексу України.

До суду подаються такі документи:

  • Спільна заява подружжя.
  • Договір про те, з ким проживатимуть діти; у договорі також визначається порядок участі у вихованні батька, який проживатиме окремо (договір у простій письмовій формі).
  • Нотаріально посвідчений договір про розмір аліментів на дитину.
  • Оригінал свідоцтва про шлюб.

Слід звернути увагу, що суд виносить рішення про розірвання шлюбу не раніше одного місяця з дня подачі спільної заяви подружжя. Ця імперативна норма про термін міститься у ч. 4 ст. 109 Сімейного кодексу України. Отже, якщо Ви плануєте укласти новий шлюб найближчим часом, то Вам слід враховувати, що судова процедура розірвання шлюбу займе не менше півтора місяця. Приблизно від 35 днів на рішення суду, 10 днів на набуття рішенням законної сили і до 5 днів на реєстрацію розірвання шлюбу в РАЦС.

Потрібно отримати розлучення в більш короткі терміни? І є згода другого чоловіка! Звертайтеся, адвокат Ящук Н.А. допоможе Вам!

Особливості розірвання шлюбу судом на підставі позовної заяви. У порядку ст.110 Сімейного кодексу України.

 

Це отримання розлучення через суд, коли є якась суперечка між подружжям. Суперечка може бути як у самій відсутності згоди на розлучення, так і існування розбіжностей чоловіка і дружини на визначення місця проживання дитини після розлучення батьків.

 

Загальне в процедурі після отримання рішення суду про розірвання шлюбу - це обов'язкова реєстрація рішення суду в РАЦС.

Згідно з ч. 2 ст.114 Сімейного кодексу України рішення суду про розірвання шлюбу, яке набуло чинності, відсилається судом до органів РАЦС. Однак на практиці суди часто просто ігнорують виконання цієї норми або ж, то в силу відсутності конвертів або з інших причин, не відсилають рішення про розлучення в органи РАЦС.

Отже, після отримання рішення суду, яке набрало законної сили, адвокату необхідно проконтролювати:

Реєстрацію рішення суду в РАЦС - внесення органом РАЦС відомостей до реєстру та проставлення відмітки в актовому записі про розірвання шлюбу.
Отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.
Проставлення позначки в паспорті із зазначенням прізвища та ініціалів подружжя, які оформили розлучення.

 

Розлучення з дружиною через суд, розірвання шлюбу з чоловіком, адвокат відповідача, юрист, юридична консультація, допомога онлайн, стягнення аліментів, розлучення, позовна заява про розірвання шлюбу, позов про розлучення, спільна заява подружжя про розірвання шлюбу, спільна заява про розірвання шлюбу подружжя, що має дітей, развід неможливий при вагітності, не дають розлучення, коли дитині менше одного року, органи рагс, загс, розлучення коли чоловік закордоном, дружина не в Україні, Україна, дружина проти розлучення, що робити, чоловік хоче розлучитися, відмітка в паспорті про розлучення, рішення суду про розірвання шлюбу, реєстрація рішення суду про розлучення, розділ майна, розділ дітей, визначення місця проживання доньки, Свідоцтво про розірвання шлюбу, документи для РАЦСу на розлучення, оригінал дубліката свідоцтва про шлюб, запис в акти цивільного стану про шлюб, оскарження заочного рішення про розлучення, перегляд справи у зв'язку з новими обставинами, розлучення швидко, розірвання шлюбу 200 грн, ціна, вартість

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав