Зміна видів економічної діяльності (КВЕД) юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Додати або змінити види діяльності (КВЕД) дуже просто і швидко з компанією адвокат Ящук і партнери в Харкові.

Ціна послуги зі зміни квед без зміни статуту - всього 250 грн.

Забули цього року підтвердити відомості про юридичну особу? Замовте будь-яку послугу і отримайте знижку на подачу форми 6.

Співпраця з нами вигідна і приємна. Ми цінуємо свій час, тому тільки у нас можливо отримати готові документи після реєстрації зміни квед у будь-який зручний для Вас час, навіть у суботу або неділю в нашому офісі в одній хвилині ходьби від станції метро Університет.

Телефонуйте: Life: +38 (063) 374-43-13, МТС +38 (066) 744-54-43, KyivStar +38 (096) 735-35-76

і приходьте до нас в гості: станція метро "Університет", вул. Сумська, 53.

Загальна зміна старих видів діяльності

Всі юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які не змінили шестизначні КВЕД на чотиризначні КВЕД, повинні в обов'язковому порядку провести зміну видів економічної діяльності.

Наприклад, якщо у підприємства раніше був обраний КВЕД 51.54.0 з Класифікатора КВЕД 2005 року, то йому тепер буде відповідати КВЕД 46.74. з Класифікатора КВЕД 2010 року.

Класифікатор квед 2005

 

Класифікатор квед 2010

51.54.0

«Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним та опалювальним устаткуванням» 

смена квэд

46.74.

«Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього» 

 

1. Зміна видів економічної діяльності юридичних осіб.

Зміна видів економічної діяльності (зміна КВЕД) юридичних осіб проводиться у двох напрямках:

  • зміна видів діяльності з одночасними внесеннями змін до статутних документів;
  • зміна видів діяльності без внесення змін до статутних документів.


Залежно від обсягу видів діяльності, прописаних у Вашому статуті, юристом визначається можливість проведення зміни квед без проведення змін до статуту. Оскільки невнесення змін до статуту скорочує матеріальні витрати клієнта на нотаріальне оформлення підпису на статутах, на суму збору на реєстрацію, іноді доцільним є внесення змін до статуту та одночасне приведення його у відповідність до чинного Законодавства України. Часто в чинних статутах є посилання на Закон України "Про власність", "Про підприємництво", які вже не діють і такі статути потрібно змінювати.

Юристом Ящук Наталією Анатоліївною надаються послуги зі зміни економічних видів діяльності.

При необхідності юрист замовляє і отримує нову довідку з управління статистики та витяг з ЄДРПОУ "витяг з ЄДРПОУ" із зазначенням нових видів діяльності.


Для реєстрації зміни КВЕД з одночасним внесенням змін до ЄДРПОУ необхідно подати наступний пакет документів:

  • Протокол юридичної особи про приведення статуту у відповідність до законодавства (оригінал або нотаріальну копію);
  • Документ про правочинність проведених зборів. Як правило - це доповнення до протоколу (рішення);
  • Примірник чинного Статуту;
  • Два примірники Статуту в новій редакції;
  • Два примірники правильно заповненої реєстраційної картки Форма 3, на якій в обов'язковому порядку підпис особи завіряється печаткою підприємства;
  • Довіреність (оригінал) на особу, уповноважену провести реєстрацію зміни видів діяльності або її нотаріальну копію;
  • Документ, що підтверджує внесення плати за внесення змін до статутних документів (обов'язково оригінал з мокрою печаткою банку).

 

Для реєстрації зміни видів економічної діяльності без внесення змін до статуту до реєстраційної служби подається реєстраційна картка Форма 4 та протокол юридичної особи.


Згідно з інформацією, розміщеною на сайті державної реєстраційної служби: "Суб'єкти господарювання мають перейти на КВЕД-2010 до кінця нинішнього року.

З 1 січня 2012 року набув чинності новий національний класифікатор України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД-2010). При цьому наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.02.2013  № 113 "дію національного класифікатора України ДК 009:2005 "Класифікація економічних видів діяльності" (КВЕД-2005) відновлено до 31 грудня 2013 року.

Згідно з частиною другою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців містяться відомості щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та види їх діяльності.

При цьому відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі даних з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи. Законом про реєстрацію передбачено, що у випадку зміни суб’єктом господарювання виду діяльності державному реєстратору необхідно надати пакет документів для внесення відповідних змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

За даними Єдиного державного реєстру станом на 2 вересня 2013 лише близько 61% юридичних осіб та 58% фізичних осіб-підприємців мають КВЕД-2010.

До кінця поточного року перейти на КВЕД-2010 повинні близько 1,4 млн. суб’єктів господарювання.»

2. Зміна видів економічної діяльності фізичної особи-підприємця.

Зміна видів економічної діяльності фізичної особи-підприємця зводиться до вибору нових чотиризначних КВЕД, подання даних про вибір КВЕД з Класифікатора 2010 до реєстраційної служби (реєстраційна картка форма 11) та внесення змін щодо КВЕД до свідоцтва платника єдиного податку.

З питання взаємодії з податковими органами у зв'язку зі зміною КВЕД Податкова служба дала такі роз'яснення:

Лист Державної податкової служби України від 15.06.2012 р. № 10041/6/23-50.0214: "Державна податкова служба України розглянула лист щодо необхідності внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку фізичної особи - приватного підприємця при зміні видів діяльності з КВЕД ДК 009:2005 року в Єдиному державному реєстрі на аналогічні види діяльності за КВЕД ДК 009:2010 і повідомляє наступне:

Згідно з п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником єдиного податку заяви органом державної податкової служби вносяться зміни, зокрема щодо видів господарської діяльності.

З 31 грудня 2012 року Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2005, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005  № 375, буде скасовано згідно з наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010  № 457 "Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 ", враховуючи зміни, внесені наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29.11.2010  № 530.

Класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД) встановлює основи для підготовки та поширення статистичної інформації за видами економічної діяльності. Основне призначення КВЕД - визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.


Порядок державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі, визначено Законом України від 15 травня 2003 року 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" зі змінами та доповненнями (далі - Закон), відповідно до якого для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця фізична особа-підприємець подає державному реєстратору особисто (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) перелік документів згідно зі ст. 45 Закону.
Відповідно до п. 298.5 ст. 298 Кодексу при зміні видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої та другої груп не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися такі зміни.


Таким чином, фізична особа-підприємець - платник єдиного податку при зміні в Єдиному державному реєстрі видів діяльності з КВЕД ДК 009:2005 року на аналогічні види діяльності за КВЕД ДК 009:2010 року має подавати до органу ДПС заяву про внесення змін за видами діяльності до свідоцтва платника єдиного податку.

Нормами Кодексу не визначено конкретного терміну подання заяви про внесення змін до видів діяльності безпосередньо фізичною особою-підприємцем - платником єдиного податку третьої групи.
Тобто, якщо фізична особа-підприємець - платник єдиного податку третьої групи бажає внести зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в частині видів господарської діяльності, вона подає заяву за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011  № 1675.
При цьому рішення щодо строків подання зазначеної заяви приймається фізичною особою-підприємцем - платником єдиного податку третьої групи самостійно.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав