Проведення нових змін про структуру власності юридичних осіб (ТОВ), Розкриття інформації про бенефіціарів (КБВ), юридичні послуги Київ, Харків

Наша команда, практикуючих адвокатів, професійно приведе у відповідність до нового законодавства Ваші статутні документи, зареєструє зміни щодо структури власності ТОВ, розкриє інформацію про кінцевих бенефіціарних власників.

Мінфін видав наказ від 19.03.2021 р. № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрований Мін’юстом 08.06.2021 року за № 768/36390.

Зазначене Положення розроблено відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» і ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та відображає форму і зміст структури власності.

Офіційна публікація нормативно-правового акту відбулась 11.06.2021 р. у №111 Урядового кур'єру.

З 12 липня 2021 р.  Наказ набуває чинності та всі юридичні особи (ТОВ) зобов’язані  здійснити відповідні зміни, а саме у строк до 12.10.2021 р. внести відомості, що містяться у реєстрі (ЄДРПОУ) про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) та структуру власності. При цьому навіть якщо засновником є один засновник — фізична особа (а не юридична), то все одно необхідно пройти зазначену процедуру подання відомостей про КБВ та структуру власності.

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи (ТОВ) в обов'язковому порядку надають державному реєстратору.

Про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи розкриватимуть таку інформацію:

 • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності),

 • дату народження,

 • країну громадянства,

 • серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця,

 • місце проживання,

 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності),

 • повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, у якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником,

 • характер і міру (рівень, ступінь, частку) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).

 

В разі, якщо ніяких змін у складі КБВ не відбувалось, то щорічно протягом 14 календарних днів з моменту державної реєстрації юридичної особи необхідно подати реєстратору встановлену форму заяви про підтвердження відомостей, до якої додаються структура власності, нотаріально посвідчені копії документів, що посвідчують особу КБВ.

Інакше кажучи, уперше необхідно зробити розкриття бенефіціарів до 11.10.2021 і потім підтверджувати щороку протягом двох тижнів із дати "народження" суб'єкта господарювання.

Якщо ж у складі або відомостях про КБВ (наприклад зміна реєстрації місця проживання) відбулись зміни, то строк для  актуалізації відомостей - 30 робочих днів з дня виникнення змін у структурі власності та відомостях про КБВ.

Важливо, що подавати відомості про КБВ можна як окремо, так і в разі учинення інших реєстраційних дій, під час здійснення яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ. Але в такому разі реєстраційний збір підлягає сплаті за інші зміни.

Доречі, тепер знов потрібно ретельно слідкувати за строками подання відомостей про КБВ та щорічного їх підтвердження, інакше — штраф!!! І розмір штрафу доволі суттєвий.

Недотримання вимог чинного законодавства та неподання (несвоєчасне  подання)  держреєстратору відповідних відомостей до ЄДРПОУ про КБВ, а також підтвердження відомостей про КБВ та структуру власності  керівник юридичної особи (ТОВ) платитиме штраф, що передбачений ст.166-11 КУПАП, який складає від 17000 грн. до 51000 грн.

Ми, юристи, швидко і найголовніше, зі знанням всіх тонкощів юридичної процедури, проведемо для Вас необхідні зміни!

Замовляйте послугу у Києві і Харкові вже зараз, щоб незабаром не платити штрафи і не нести ризиків по блокуванню рахунків, діяльності підприємства і оплати колосальних штрафів.

 

Офіси компанії Адвокат Ящук і партнери розташовані за адресою:

у Харкові: вул. Сумська, 47, код - 358. Телефони: (066) 744-54-43, (063) 374-43-13, (096) 735-35-76, (057) 715-63-28


у Києві: вул. Велика Васильківська, 68, 1 під'їзд, 2 поверх. Телефони: (050) 130-20-20, (073) 130-20-20, (096) 130-20-02

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав