Розподіл майна при розлученні

Розподіл майна колишнього подружжя при розлученні - це питання досить складне. До подачі позову до суду про розподіл майна необхідно готуватися ґрунтовно.

Адвокат Ящук Наталія Анатоліївна допоможе Вам повноцінно захистити свої права на майно при його розподілі як у суді, так і ще не доводячи справу до суду. На етапі підготовки документів можна повернути назріваючу ситуацію про розподіл майна найбільш вигідно для Вас.

Будь-яке майно, нажите чоловіком і дружиною під час шлюбу, є спільною сумісною власністю подружжя. Також судом можуть бути визнані борги за кредитами загальними боргами подружжя.

Майно, нажите чоловіком і жінкою в цивільному шлюбі, теж є спільною сумісною власністю подружжя. Правове регулювання щодо розподілу майна, як в офіційному шлюбі, так і в цивільному - однакове. Тобто. спори щодо розподілу майна регулюються однаковими нормами сімейного кодексу України. Особливістю при розподілі майна чоловіка і жінки, які проживають однією сім'єю, але без реєстрації шлюбу, є те, що додатково потрібно встановити в суді факт спільного проживання однією сім' єю, ведення чоловіком і жінкою загального господарства без реєстрації шлюбу.

Способи вирішення майнової суперечки між подружжям:

  • визначення порядку користування майном;
  • розподіл майна в натурі;
  • визнання майна особистою власністю чоловіка, дружини;
  • виплата грошової компенсації за частину майна (будинку, квартири) другому чоловікові та визнання права власності на будинок, квартиру цілком за одним чоловіком.


Способи та порядок розподілу майна, яке є спільною власністю подружжя, регулюються нормами цивільного кодексу України та сімейного кодексу України.

Адвокат надає юридична консультація щодо розподілу майна до 0,25 години безкоштовно.

З усіх нижчезазначених питань адвокат проконсультує Вас і надасть правову допомогу:складання позову про розподіл майна, позовна заява про поділ спільного майна, розподіл спільного майна подружжя, позовна заява, безкоштовна юридична консультація, адвокат відповідача, ропозділ майна при цивільному шлюбі, особисте майно чоловіка, особисте майно чоловіка, права дружини при розподілі майна, визначення порядку користування спільною сумісною власністю подружжя, способи вирішення спору про розподіл майна, розподіл будинку, розподіл квартири, виплата грошової компенсації за частину квартири, заміна частки в майні грошовою компенсацією, оскарження заочного рішення про розподіл майна, апеляційна скарга, касаційна скарга у спорі про розподіл майна.

   Розподіл сумісної власності подружжя, представництво у суді, складання позвної заяви, консультація -2021 р.


Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав