ВСУ 16 березня 2016 року розглянувши справу № 6-290цс16 за позовом про визнання права на майнові права на об'єкт інвестування - квартиру, зробив такий висновок.

Майнові права на об'єкт незавершеного будівництва визначено предметом іпотеки Законом" Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва ", яким було внесено зміни до Закону" Про іпотеку ".

У справі, що переглядається, спірні договори іпотеки майнових прав на незакінчені будівництвом квартири були укладені 1, 2 і 16 липня 2008 року, тобто з порушенням вимог Закону "Про іпотеку" (в редакції, що діяла на момент укладення цих договорів), у зв'язку з чим відповідний пункт цих договорів підлягає визнанню недійсним.

За правилами статті 392 ЦК позов про визнання права власності може бути пред'явлено, по-перше, якщо особа є власником майна, але її право оскаржується або не визнається іншою особою; по-друге, якщо особа втратила документ, що засвідчує її право власності.

У справі за змістом договору купівлі-продажу майнових прав позивач отримав лише право на набуття права власності, а не саме право власності на нерухоме майно. Отже, підстав для визнання за ним права на майнові права на об'єкт інвестування на підставі статей 331, 392 ЦК немає.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав