Державна служба з питань праці з 1 вересня посилить контроль за офіційним оформленням роботодавцями трудових відносин з працівниками. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Пенсійного фонду, а також на сайті Держслужби зайнятості.

"Чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками", - наголошується в повідомленні.

Фінансова відповідальність застосовується до юросіб та фізосіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, а адміністративна відповідальність - до посадових осіб підприємств, а також до ФОПах. Фінансова відповідальність може застосовуватися одночасно з адміністративною.

Можлива адміністративна відповідальність за порушення трудового законодавства - штраф від 8500 до 34 000 грн.

Можлива фінансова відповідальність - штраф від 47 200 до 141 700 грн.

Також законодавство передбачає можливу кримінальну відповідальність за порушення в цій сфері: позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, виправні роботи на строк до двох років, арешт до шести місяців.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав