Співвідношення прожиткового мінімуму до зарплати складе не менше 40% в 2021 році і не менше 50% в 2031 році.Комітет Верховної ради з питань соціальної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект № 3515 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення. Документом пропонується прив'язати прожитковий мінімум до середньої зарплати за рік.

Про це повідомили в прес-службі комітету ВР.

Законопроектом закладено, що прожитковий мінімум в Україні в 2021 році буде на рівні 3682 гривень, що дозволить підвищити соціальний захист населення.

"Передбачається, що прожитковий мінімум повинен встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік, що передує року формування державного бюджету України на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року", - повідомили в комітеті.

При цьому процентне співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати має становити не менше 40% в 2021 році і не менше 50% в 2031 році.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року у зв 'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.

Також повідомлялося, що мінімальну зарплату в Україні можуть збільшити до 5 тисяч гривень.

Про це повідомили в прес-службі комітету ВР.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав