П. Порошенко підписав Закон № 675-VIII "Про електронну комерцію", який був прийнятий Верховною Радою 3 вересня.

Електронна комерція - це суспільні відносини, що виникають при укладенні та/або виконанні операції з постачання електронних товарів та/або продажу/постачання товарів, виконанні робіт, наданні послуг/електронних послуг та/або здійсненні інших дій, спрямованих на отримання прибутку, створення зобов'язань з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, якщо в результаті зазначених дій в учасників таких відносин виникають зобов'язання майнового характеру.

Закон запроваджує правові вимоги та механізми дистанційного укладання та виконання угод із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій.

Запроваджується низка визначень, які застосовуватимуться у сфері правових відносин з електронними правочинами (електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода); визначається правовий статус покупця і продавця товарів, робіт, послуг в електронній комерції.

Також Закон встановлює обов'язок продавця, який поширив інформацію про товар (роботу/послугу), розкривати та забезпечити прямий, простий, стабільний доступ до інформації про повне його найменування та місцезнаходження, відомості про ліцензію у разі її обов'язковості, інформацію про включення до вартості товару (роботи/послуги) податків, вартість доставки.

Крім того, встановлюється обов'язок для всіх учасників відносин у сфері електронної комерції захищати персональні дані, що стали їм відомими з електронних документів (повідомлень) під час здійснення електронних угод.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав