З 1 липня набрав чинності Закон від 02.06.2016  № 1411-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій". яким передбачено скасування оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсій (включаючи суму індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, одержуваних платником податків з Пенсійного фонду України або бюджету, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10 740 грн).

Для володарів "елітних пенсій" (за українськими мірками), що перевищують розмір 10 740 грн на даний момент, ставка податку складе 18%.

Також оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.


Але це правило не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав