Зараз у країні діє так званий адаптивний карантин, коли місцева влада може послаблювати або посилювати обмежувальні заходи залежно від епідемічної ситуації


З 10 червня в Україні - чергове ослаблення карантину, яке торкнеться роботи КПВВ на Донбасі та проведення масових заходів.

Але як і раніше не всі регіони готові до ослаблення обмежень.

У районі Операції об'єднаних сил з 10 червня відновлюють роботу пунктів пропуску "Мар'їнка" і "Станиця Луганська".

Пропуск громадян здійснюватиметься щодня з 11:00 до 14:00:

- для автомобільного сполучення через КПВВ "Мар'їнка" - дорожній коридор "Донецьк - Курахове";
- для пішого сполучення через КПВВ "Станиця Луганська" - дорожній коридор "Станиця Луганська - Щастя - Новоайдар".

Під час в'їзду на підконтрольну Україні територію проводитимуть температурний скринінг, люди обов'язково повинні перебувати в захисних масках або респіраторах.

Правила проведення культурно-мистецьких заходів після послаблення карантинних заходів з 10 червня виглядають наступним чином:

 - Одночасне перебування відвідувачів заходу з розрахунку не більше однієї людини на 5 кв. м загальної площі обгородженої території для заходів під відкритим небом. Або загальної площі приміщення закладу культури.
Відвідувачі в приміщенні установи повинні бути в масках.
- Обов'язкові температурний скринінг і дезінфекція.
- Збільшення пунктів вхідного контролю.
По можливості контроль вхідних квитків безконтактним способом з використанням сканерів.
- Дотримання дистанції півтора метра між відвідувачами на сидячих місцях. За столиками - не більше чотирьох осіб (без урахування дітей до 14 років).

При цьому фан-зони поки залишаються під забороною.

За словами Віктора Ляшка, з 10 червня в Україні відновлюється робота санаторіїв. А міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що знову почнуть працювати бази відпочинку.

"Всі ці бази відпочинку можуть функціонувати, виходячи з дотримання правил, які встановлюються Міністерством охорони здоров'я", - говорив Степанов.

Окремо стоїть питання з роботою дитячих таборів. У МОЗ зазначали, що рішення про їх відкриття буде прийматися окремо, оскільки в таких закладах у літній період є ризик спалаху кишкових інфекцій. Однак пізніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Кабмін вже дозволив роботу дитячих таборів, але потрібно ретельно продумати правила у зв 'язку з підвищеними ризиками в умовах епідемії коронавірусу Covid-19.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав