Верховний Суд України постановою від 2 лютого 2016 року підтвердив, що суперечки за участю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та адвокатів відносяться до адміністративної юрисдикції. Рішення прийнято за заявою ВКДКА про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 26 травня 2015 року у справі № К/800/57695/14.

Заяву було подано за мотивами неоднакового застосування судом касаційної інстанції процесуальних норм щодо визначення підсудності справ за участю адвокатів і ВКДКА та/або кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів.

ВСУ скасував рішення ВАСУ і направив йому справу на новий розгляд, підтверджуючи юрисдикцію адміністративних судів у даних спорах.

Таким чином, ЗСУ підтримав аргументи НААУ в цьому процесі.

Представники ВКДКА і НААУ вважають, що відносини, що виникають між адвокатами та органами адвокатського самоврядування (Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури та кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону) слід розглядати як публічно-правові. В Асоціації вважають, що зазначені правовідносини регулюються нормами спеціального професійного законодавства, а спір є публічно-правовим, тому згідно зі статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства має розглядатися саме в адміністративних судах у порядку адміністративного судочинства.

Адвокат Харків, Київ, Україна - юридичні послуги: розлучення, розділ майна, аліменти, реєстрація підприємства, реєстрація ТОВ, реєстрація торгової марки, реєстрація ФОП, позбавлення батьківських прав