Вирішення спорів у Харкові, Києві та по всій Україні: цивільні, сімейні, господарські спори. Реєстрація ФОП, ТОВ, Торгової марки, знака. Виїзд дитини за кордон без згоди батька та позбавлення батьківських прав.
Право на тишу і комфорт свого відпочинку - це невід'ємна частина життя кожного цивілізованого українця. Всі люди відпочивають по-різному, тому заборонити шуміти зовсім не можна. Для досягнення компромісу законом встановлено годинник тиші.
У законодавстві України обмеження рівня шуму встановлені і для вулиці, і для приміщень. Навіть якщо в кімнаті галасливу компанію під вікнами чути погано, але за стіною їх крики перевищують рівень допустимої гучності, вони вже порушують закон.
Питання тиші регулює Закон України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення". Рівень шуму встановлено для:
В окремих регіонах країни можуть встановлюватися додаткові правила тиші.
У вихідні та святкові дні шумні ремонтні роботи заборонено проводити повністю. Для закону немає виправдань, що в інші дні сусід на роботі, а йому потрібен ремонт. Проведення ремонтних робіт у вихідні дозволяється тільки після отримання письмового дозволу жителів сусідніх квартир.
Як виняток шуміти дозволяється у разі, якщо:
За загальними правилами рівень шуму не може перевищувати:
У законі обмеження стосовно режиму тиші залежать від часу доби і дня тижня. До скількох можна шуміти в Україні детально визначають місцеві влади, але за загальними правилами дотримуватися спокою потрібно з 22:00 до 8:00 у вихідні та з 21:00 до 8:00 у робочі дні. У період тиші суворо забороняється:
Дитячий плач або шум від домашніх тварин до переліку заборонених у законі не належить. Якщо сусідські діти або улюбленці регулярно створюють перешкоди для сну, можна звернутися в службу опіки або службу із захисту прав тварин і підняти питання щодо неправильного поводження з ними.
Галасливу компанію можна притягнути до відповідальності після того, як конфлікт не вийшло вирішити мирним чином. Якщо похід до сусідів не приніс тишу, час вживати заходів:
За перше порушення галасливому сусідові покладено штраф до 255 гривень. Повторний проступок буде покарано в розмірі 510 гривень з подальшою конфіскацією об'єкта шуму.
Якщо сусід після прохання вимкнути шум робить звук тільки сильнішим, спеціально і цинічно, і це вдалося зафіксувати, тоді він буде відповідати перед судом за статтею "хуліганство".